“Don’t Look Up”, një film i mbushur me aktorë yje!

By

Netflix publikoi një trailer të bukur dy minutësh në një nga filmat më emocionues të ardhshëm: “Don’t Look Up”.

Ky një nga filmat më interesantë në listën e Netflix, një histori rreth astronomëve që përpiqen të shpëtojnë botën nga një përplasje e afërt e asteroidëve. Gjithashtu, vet trupa e aktorëve janë YJE.

Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence luajnë astronomët e lartpërmendur, ndërsa Meryl Streep është presidente, Jonah Hill është shefi i stafit të saj, dhe pjesa tjetër e formacionit përfshin Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Cate Blanchett dhe Tyler Perry me Adam McKay është shkrimtar dhe regjisor.

Don’t Look Up pritet të dalë në Netflix në 24 dhjetor, por do të jetë në kinema të zgjedhura para kësaj më 10 dhjetor. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm