Donald Trump arrestohet!

By

Donald Trump është ish-presidenti i parë amerikan që arrestohet për akuza penale.

Ai po gjykohet në Gjykatën Penale të Manhatanit për akuza penale që thuhet se lidhen me pagesat e parave të heshtura të bëra yllit të filmit për të rritur Stormy Daniels në 2016.

Ai u largua nga shtëpia e tij në Trump Tower pak pas orës 13:00 me orën lokale (18:00 BST). Ai i bëri me dorë kamerave të pritjes, duke bërë një grusht, përpara se të hipte në makinën e tij.

U deshën vetëm disa minuta që autokolona e ish-presidentit të bënte 6.4 km me makinë (4 milje) nga shtëpia e tij në Kullën Trump deri në Gjykatën Penale të Manhatanit. Gjatë udhëtimit, ai postoi në uebsajtin e tij të mediave sociale: “Duket kaq SUREALE — WOW, ata do të më ARRESTOJNË”.

Ai u shfaq i qetë dhe serioz teksa hynte në gjykatë, duke u ndalur për të përshëndetur me dorë turmën.

Pasi hyri brenda, ai u dorëzua te autoritetet. Më pas ai u pa duke hyrë në sallën e gjyqit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm