Djali i Princit Harry, do të largohet nga froni mbretëror

By

Djali i Princit Harry, Archie kurrë nuk do të bëhet një princ i mbretërisë sipas planit të gjyshit të tij princit Charles.

Princi Charles, i cili do të jetë mbreti i ardhshëm britanik, është i vendosur të kufizojë numrin e mbretërve kryesorë. Ai i ka bërë të ditur djalit të tij se ai do të ndryshojë dokumentet kryesore që do t’ia pamundësojnë Archie trashëgimin e titullit, raporton Page Six.

Vogëlushi aktualisht është i shtati në rreshtin e fronit.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)

Lajmi nuk ka qenë i mirë për Harry dhe Meghan Markle, edhe pse të dytë braktisën detyrat e tyre mbretërore për të jetuar në SHBA.

Pas publikimit të këtij lajmi raportohet se janë përkeqësuar edhe më shumë marrëdhëniet midis Harry dhe Pallatit Buckingham.

Sipas planit të Charles, vetëm trashëgimtarët e fronit dhe familjet e tyre të afërta do të merrnin tituj të plotë, mbështetje financiare dhe policore të financuar nga taksapaguesit. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm