Dita më me fat e javës e secilës shenjë të horoskopit gjatë muajit shkurt

By

Dita më me fat e javës e çdo shenje të zodiakut është këtu për 6 – 12 shkurt 2023. Çfarë i pret shenjës tuaj, sipas astrologjisë këtë javë?

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Dita më me fat këtë javë: e martë, 7 shkurt

Asteroid Vesa do të zhvendoset në shenjën tuaj të zodiakut këtë javë duke krijuar tre trupa planetarë brenda shenjës suaj të zodiakut. Kjo mund të jetë një energji jashtëzakonisht e dobishme pasi do të jeni në gjendje të përqendroheni në nevojat tuaja dhe t’i bëni ëndrrat tuaja realitet. Vesta përfaqëson shtëpinë dhe zjarrin tuaj të brendshëm, ndaj përdorni energjinë e kësaj jave për të reflektuar mbi këto tema dhe se si mund të krijoni më shumë vërtetësi në të dyja.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Dita më me fat këtë javë: e premte, 10 shkurt

Energjia e Bricjapit rregullon sektorin e fatit të jetës suaj, këtë javë si Plutoni ashtu edhe Mërkuri konvergojnë duke ju dhënë një dozë të fortë transformimi. Plutoni sundon të padukshmen ose gjithçka që qëndron nën sipërfaqe, ndërsa Mërkuri drejton bisedat e rëndësishme dhe proceset e mendimit. Gjatë kësaj jave, është e rëndësishme t’i lini vetes të argëtoni të gjitha mundësitë, në mënyrë që të udhëzoheni për të vepruar sipas asaj që është menduar për ju.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Dita më me fat këtë javë: e shtuna, 11 shkurt

Mërkuri kalon në energjinë e Ujorit këtë javë duke shënuar një rikthim në arenën me fat të jetës tuaj. Mërkuri sundon mendjen dhe përfshin si mendimet ashtu edhe komunikimin tuaj. Ju ndihmon të mbroni atë që dëshironi dhe të diskutoni çështje të rëndësishme. Tek Ujori, Mërkuri ju jep dhuratën e fjalëve dhe të dini se çfarë dhe si t’i thoni ato. Përdorini ato me saktësi këtë javë për të parë se sa larg mund të shkoni në marrëdhënien tuaj.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Dita më me fat këtë javë: e martë, 7 shkurt

Neptuni në aktivitetet e Peshqve, të gjitha temat që përfshijnë fatin në jetën tuaj. Neptuni është i drejtpërdrejtë dhe përfaqëson të gjitha çështjet e pakushtëzimit, ëndrrave dhe shtrirjes së mundësive. Ndërsa bashkohet me Merkurin, sundimtarin e mendjes, te Bricjapi kryqëzon fatin me marrëdhëniet tuaja. Shikoni partnerin tuaj dhe vlerën që ai sjell në jetën tuaj. Meqenëse mundësitë e reja në jetën tuaj po ju tërheqin vëmendjen nga marrëdhënia juaj, është e rëndësishme të mbështeteni në vlerën që i jep jetës suaj.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Dita më me fat këtë javë: e martë, 7 shkurt

Vesta tek Dashi shton intensitet më të madh në energjinë e fatit që ju ka rrethuar kohët e fundit. Energjia e Dashit sundon këtë pjesë të jetës suaj, që do të thotë se me kalimin e muajit dhe më shumë planetë do të zhvendosen në këtë shenjë të zodiakut, ju gjithashtu do të filloni të shihni më shumë mundësi që shfaqen. Vesta sundon zjarrin tuaj të brendshëm dhe veten, që do të thotë se kjo javë ka të bëjë me përshtatjen me të vërtetën tuaj për të krijuar bollëk më të madh në jetën tuaj.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Dita më me fat këtë javë: e martë, 7 shkurt

Nyja e Veriut në Demi aktivizon të gjitha temat e fatit brenda jetës suaj pasi bashkohet me Jupiterin, planetin e bollëkut, brenda Dashit. Këta dy trupa planetarë kombinojnë energjitë e fatit dhe të transformimit.

Kjo përfshin gjithashtu sa intime jeni me veten dhe me ata në jetën tuaj. Për të pasur jetën që dëshironi, duhet ta lini veten ta merrni atë rrezik. Ka një arsye që transformimi dhe intimiteti janë kaq të lidhura ngushtë.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Dita më me fat këtë javë: e shtuna, 11 shkurt

Energjia e Ujorit rregullon pjesën e jetës tuaj që rregullon vetë-shprehjen dhe krijimtarinë, me Merkurin që do të zhvendoset në këtë shenjë në ditët në vijim, është një shans për të dalë nga çdo rrugë në të cilën keni qenë.

Mërkuri rregullon të gjitha çështjet e mendimeve dhe bisedave. Ndërsa kalon te Ujori, do të frymëzoheni për të zotëruar më thellë të vërtetën tuaj dhe për të hyrë më thellë në veten tuaj krijuese. Sa më shumë të jeni natyralisht vetvetja, aq më shumë do të tërhiqni atë që është menduar për ju.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

Dita më me fat këtë javë: e martë, 7 shkurt

Vesta është asteroidi që drejton shtëpinë ku jetoni dhe shtëpinë brenda vetes. Tek Dashi, ju jeni të frymëzuar të përqendroheni më shumë në atë që do të thotë shëndet në jetën tuaj.

Energjia e Dashit rregullon të gjitha çështjet e shëndetit që përfshijnë mendore, emocionale, fizike, madje edhe shpirtërore; si për veten, ashtu edhe brenda një marrëdhënieje. Kjo do të përfaqësojë një fushë kryesore kryesore për ju, ndërsa mësoni se sekreti për të pasur atë që dëshironi bazohet vetëm në rritjen e përmirësimit të shëndetit tuaj.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Dita më me fat këtë javë: e shtuna, 11 shkurt

Mërkuri, sundimtari i mendjes, kalon te Ujori këtë javë dhe po shton nevojën për t’i nxjerrë gjërat në dritë dhe për të folur për to.

Mërkuri është planeti që drejton mënyrën se si mendoni dhe si flisni, ndërsa energjia e Ujorit sundon sektorin tuaj të komunikimit, që do të thotë se në javën në vijim bisedat janë thellësisht të lidhura me bollëkun që mund të krijoni. Asnjëherë mos e nënvlerësoni fuqinë e fjalëve tuaja.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Dita më me fat këtë javë: e mërkurë, 8 shkurt

Hëna sundon veten dhe të vërtetën tuaj emocionale. Këtë javë, teksa kalon kohë në shenjën e zodiakut të Virgjëreshës, ju mund ta gjeni fatin brenda këtyre ndjenjave.

Të mësoni të vlerësoni dhe nderoni emocionet tuaja është një pjesë e rëndësishme e rritjes suaj, energjia e universit e kësaj jave ju tregon se ndërsa bëni, filloni të zbuloni arin që ekziston atje. Asnjëherë mos e hidhni poshtë një ndjenjë si të parëndësishme, veçanërisht nëse ju zbulon përgjigjen që keni kërkuar.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Dita më me fat këtë javë: e premte, 9 shkurt

Hëna në Peshore këtë javë ju ofron një mundësi të mrekullueshme për të përqafuar momentet me fat dhe bollëkun rreth jush.

Hëna rregullon veten tuaj emocionale, ndërsa Peshorja ndihmon për të zgjeruar jetën tuaj në të gjitha mënyrat më të mira të mundshme. Ndërsa Hëna zhvendoset përmes kësaj shenje të zodiakut, ju do të merrni një rritje të vetëbesimit, duke ju lejuar të përballeni me çdo gjë që shfaqet dhe të ndiheni në krye të botës.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Dita më me fat këtë javë: e martë, 7 shkurt

Jeni duke u përgatitur për këtë vit për një kohë të gjatë dhe edhe nëse nuk jeni ende të vetëdijshëm për këtë, ka disa ndryshime të mëdha që po ndodhin në jetën tuaj.

Brenda pak javësh, stelliumi i Dashit do të ndodhë brenda sektorit tuaj të vlerave, duke premtuar një promovim të madh, ngritje ose një sipërmarrje tjetër e cila do të përfundojë me një fitim të madh financiar. Përdoreni këtë javë për t’u përgatitur dhe për t’u siguruar që përfaqësoni veten tuaj autentike në proces.

Artikuj të ngjashëm