Del në shitje shtëpia e frikshme e “The Conjuring”

By

Një shtëpi famëkeqe e përhumbur në Rhode Island është përsëri në shitje. Çdokush i interesuar për të blerë shtëpinë duhet të jetë i vetëdijshëm, megjithatë, se është frymëzimi për filmat shumë të suksesshëm “Conjuring” dhe thuhet se është i përhumbur.

Shtëpia është nga filmi i parë i serisë së filmave horror. Sipas listës së pasurive të patundshme, shtëpia me tre dhoma gjumi dhe dy banja në Burrillville, Rhode Island, kushton 1.2 milion dollarë.

Në listim, shtëpia referohet si një “pjesë e jashtëzakonshme e historisë kulturore”.

Siç përshkruhet në filmin e vitit 2013, familja Perron u transferua në shtëpi në vitet 1970. Ndërsa janë atje, ata pretendojnë se kanë përjetuar fenomene të mbinatyrshme. Shtëpia u hetua nga Ed dhe Lorraine Ëarren, hetues paranormalë që u bënë të famshëm gjatë periudhës kohore. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm