Del në ankand mikrofoni me të cilin Cardi B gjuajti fansen gjatë koncertit

By

Mikrofoni i Cardi B tashmë mund të jetë i yti.

Këngëtarja tani është e dyshuar në një hetim baterie për gjuajtjen e mikrofonit të saj ndaj një fanseje teksa performonte drejtpërdrejt në Drai’s Beachclub në Las Vegas të shtunën.

Pamjet e incidentit tregojnë Cardi duke u përgjigjur në mënyrë agresive pasi një grua në audiencë hodhi një pije në skenë, duke e kapur atë plot në fytyrë.

Mikrofoni – në pronësi të kompanisë së prodhimit të audios me bazë në Vegas, The Wave – tani është në ankand në eBay në një përpjekje për të mbledhur para për Projektin e Luftëtarit të Plagosur dhe bamirësinë lokale Friendship Circle, një organizatë që ndihmon fëmijët me nevoja të veçanta.

Punonjësi i kompanisë së prodhimit, Scott Fisher, i cili e mori mikrofonin, i tha TMZ se ishte e lehtë për t’u gjetur sepse fjala e vetme ‘MAIN’ ishte ngjitur në dorezën e tij.

Fisher thotë se mikrofoni ende funksionon, pavarësisht se u hodh me forcë të konsiderueshme nga reperja, e cila ishte në skenë vetëm disa orë pasi hodhi një tjetër mikrofon mbi DJ-në e saj ndërsa performonte të premten në mbrëmje.

Çmimi aktual i artikullit renditet si 25,100 dollarë nga vetëm 27 oferta – një shifër që pritet të rritet ndjeshëm gjatë gjashtë ditëve të mbetura në faqen e ankandit.

Gruaja që u godit nga mikrofoni shkoi në Las Vegas Metro PD të nesërmen për të raportuar incidentin, raporton TMZ.

Ajo i tha policisë se ishte goditur nga mikrofoni i hedhur nga skena, por nuk dihet nëse gruaja i tha policisë se fillimisht i kishte hedhur lëng muzikantes.
Në një kthesë tjetër intriguese të ngjarjeve, një tjetër fanse ka pohuar në rrjetet sociale se ajo është goditur nga mikrofoni dhe tha se nuk goditi personin që hodhi pijen te Cardi.

Artikuj të ngjashëm