Cila këngëtare shqiptare dhuroi gjak sot?

By

Është njëra ndër këngëtaret e cila u rikthye së fundmi në ekranet televizive me një këngë të re.

Po flasim për Manjola Nallbanin e cila sot ka dhuruar gjak, e këtë e bëri të ditur përmes rrjeteve sociale.

Ajo postoi një fotografi me përshkrimin: ‘Mjafton 10 min te dhurosh pak nga gjaku yt e te shpetosh jete. Mamaja ime ka punuar nje kohe te gjate me femijet hemofilike, dhe mua sinqerisht me dhimbte shpirti kur me tregonte per ta. Te dhurosh gjak eshte vetem nje minimum solidariteti njerezor. Te pakten une, keshtu e konsideroj’.

Nësë nuk e keni parë e dëgjuar deri tani, ‘Je fati im’ është projekti që Manjola solli muajin e kaluar./Prive.al

Artikuj të ngjashëm