Çifti i preferuar i rrjeteve sociale i japin fund lidhjes

By

Krijuesi i përmbajtjes popullore Nas Daily është ndarë me Alyne Tamir, e njohur gjithashtu si Dear Alyne. Ata ishin së bashku për gjashtë vjet.

Dyshja postuan një video që dokumentonte marrëdhënien e tyre të plotë në rrjetet e tyre sociale përkatëse. Duke zgjatur gati 13 minuta, Nas pretendon se kjo është videoja më e gjatë që ai ka publikuar ndonjëherë.

Ata treguan pikat e larta dhe të ulëta të marrëdhënies dhe shpjeguan pse nuk funksionoi lidhja e tyre.

Videoja jo vetëm që përshkruan momentet e tyre më të mira duke udhëtuar nëpër botë, por edhe disa nga zënkat dhe momentet e tyre të shëmtuara.

Videoja 13-minutëshe filloi me Nas Daily dhe Dear Alyne të ulur në një dhomë të errët. Përballë kamerës, ata treguan para shikuesve se ishin ndarë.

Më pas, klipi u shfaq në një montazh të marrëdhënies së tyre gjashtëvjeçare. Pamjet përfshinin ato nga udhëtimet e tyre në Maltë, Uzbekistan, Utah, Indi dhe Papua Guinenë e Re.

Megjithatë, ata treguan edhe një anë të marrëdhënies së tyre jo aq rozë. Veçanërisht, kishte video të çiftit duke u grindur në makinë dhe në shtëpi.

Më pas ata të dy shpjeguan para kameras këndvështrimin e tyre se përse lidhja përfundoi me njëri-tjetrin.

Tek Alyne, ajo ndjeu se nuk po merrte vëmendjen dhe lidhjen që i nevojitej, pasi Nas ishte gjithmonë i fokusuar te kompania.

Si kundërpërgjigje, Nas tha se arriti në një pikë që nuk kujdesej as për veten, e lëre më për marrëdhënien.

Në një moment, Nas rrëfeu se kishte arritur në përfundimin se nuk ka kapacitetin emocional që kërkon Alyne për t’u ndjerë si prioritet.

“E kam pasur për një muaj, një vit. Por nuk mund ta kem për 60 vjet”, tha ai.

Alyne më pas u përgjigj: “Nuk mendoj se është e vërtetë. Unë mendoj se ju 100% e bëni. Mendoj se keni frikë të investoni”.

Për të cilën Nas pranoi se po, kishte shumë frikë të investonte në lidhje.

Më në fund, dyshja arritën në një konsensus se ata janë bërë njerëz të ndryshëm me qëllime dhe prioritete të ndryshme në jetë.

Në mbishkrime, ata thanë se publiku ishte i pari që mori vesh për marrëdhënien e tyre gjashtë vjet më parë.

“Kjo është arsyeja pse edhe ju meritoni të dini për fundin e marrëdhënies sonë”, shkruan ata.

Me sa duket, kjo është videoja më e gjatë që ata kanë realizuar, gati 13 minuta.

nas çdo ditë

Me këtë video, ata shpresojnë se mund të ndihmojnë dikë të shmangë të njëjtat gabime që kanë bërëpara se të jetë tepër vonë.

“Deri atëherë, Alyne dhe unë do të mbetemi miq të mirë. Ne kemi zero keqardhje. Sepse…asnjë rritje e zemrës nuk është kurrë kot.”

Ndërsa fansat mund të jenë të trishtuar kur shohin fundin e lidhjes së çiftit, ne jemi të sigurt që të gjithë i urojnë Nas dhe Alyne më të mirat për të ardhmen.

Kujtojmë që çifti për shqiptaret u bë i njohur me videot me anë të të cilave promovonin kulturen dhe bukuritë e Shqiperisë.

Artikuj të ngjashëm