Burrat e famshëm shqiptarë që këtë vit morën epitetin ‘BABA’

By

Ky është pa dyshim viti i bebeve në showbizin shqiptar.

Shumë emra të famshëm morën epitetin prindër, e më shumë nga ta pati burra të cilët dikush për herë të parë e dikush për të dytën, u bënë baballarë.

Prive po ua sjellë një përmbledhje të njerëzve që këtë vit, morën statusin më të rëndësishëm në jetën e tyre dhe lajmet e mira i ndanë me publikun.

Po e nisim me Erion Veliajn. Bashkëshortja e tij Ajola Xoxa, solli në jetë djalin e tyre Kajanin, në tetor të këtij viti. Ajo lindi në maternitetin “Koço Glozheni” në Tiranë.Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa u martuan rreth 5 vjet më parë në një dasmë shumë të përfolur në Kalanë e Gjirokastrës.

Image result for erion veliaj baba kajan

Aktori i famshëm i “O sa mirë” Ernest Zymberi dhe bashkëshortja e tij Lena janë bërë sot prindër për të parën herë me ardhjen në jetë të vajzës së tyre, të cilën çifti kanë vendosur ta quajnë Mara.

View this post on Instagram

Spom intereson, lem t’flej 🤫

A post shared by Ernest Zymberi (@ernestzymberi) on

Prinder u bene edhe Reperi kosovar Mozzik dhe e dashura e tij Loredana Zefi, të cilët sollën në jetë vajzën e tyre me emrin Hana. 

This image has an empty alt attribute; its file name is 48407793_606179863170483_4262801899373199360_n.jpg

Edhe Reperi Agon Amiga është bërë baba për të parën herë. Ribashkimi me gruan, Egzonën, ka sjellur në jetë djalin e çiftit i cili quhet Noel.

Po ashtu edhe Bim Bimma, është bërë baba për herë të parë. Gruaja e Burim Kursanit, Fjolla Vokshi, ka sjellë në jetë fëmijën e parë të çiftit gjatë së hënës.

Moderatori i njohur shqiptar, Eno Popi, është bërë baba për herë të parë. Njëra nga figurat kryesore të televizionit Top Channel dhe gruaja e tij Atena, janë bërë prindër të një vajze të shëndetshme, duke e përjetuar për herë të parë këtë ndjesi.

Moderatori i njohur kosovar, Labinot Gashi, është bërë baba për herë të parë në jetën e tij. Atij i erdhi në jetë një vajzë nga martesa me Qëndresa Bajramin, ndërsa që të dy janë prindër për herë të parë.

Edhe Dizejnatori Valdrin Sahiti është bërë sot baba për të parën herë.

View this post on Instagram

BellaFoundationKs🙏

A post shared by VALDRIN SAHITI (@valdrinsahitiii) on

Kurse edhe Reperi kosovar Milot Hasangjekaj, është bërë baba për herë të dytë, pasi gruaja e tij Marigona, solli në jetë një vajzë.

Baba u be edhe Besnik Qaka i grupit NRG Band. Nga martesa me gruan e tij Lolita Begollin, i erdhi edhe vajza.

Artikuj të ngjashëm