Brad Pitt fillon zyrtarisht karrierën e re në industrinë e muzikës

By

Aktori 57-vjeçar, Brad Pitt, është bashkuar me producentin muzikor fitues të çmimit “Emmy” Damien Quintard për të rihapur Miraval Studios – objekti legjendar i regjistrimit të këngëve i vendosur në Château Miraval në Correns, Francë, që ka organizuar seanca për Pink Floyd, Sting dhe Cranberries.

Studioja muzikore, e cila u ndërtua në vitin 1977 nga pronari i atëhershëm i Château Miraval, Jacques Loussier, mbeti kryesisht e papërdorur për dy dekada derisa Pitt dhe Quintard vendosën të rinovojnë hapësirën për muzikantët për të marrë regjistrime të reja.

Në një deklaratë për shtyp, Quintard tha se ai u përshtat menjëherë me Pitt kur të dy u takuan në Paris.

“Ishte një moment intensiv ku ne thjesht folëm dhe folëm për zërin,” kujton ai. “Isha i habitur se sa i ndjeshëm dhe i saktë ishte ai në analizën e tij të muzikës”.

Studioja e përditësuar do të shfaqë pjesën më të madhe të pajisjeve të saj origjinale të regjistrimit të integruara në një mjedis modern, duke përfshirë një tavolinë të projektuar personalisht nga Pitt dhe Quintard. Ai gjithashtu do të ketë kabina të shumta regjistrimi, stacione pune për redaktimin e zërit dhe videove, pajisje dhe sintetizues të rrallë muzikor dhe një kat i ndërmjetëm me pamje nga e gjithë studioja.

Sipas Quintard, objekti ka “ripërcaktuar një kumbim të jashtëzakonshëm natyror, në mënyrë që ne të mund të regjistrojmë zëra ose instrumente kudo në studio. Është me të vërtetë një hapësirë ​​ku mund të prodhosh çdo gjë nga pop dhe rock, në disqe hip-hop dhe klasike”.

Një kullë ku mund të strehojë muzikantë vizitorë është e lidhur me studion, kështu që artistët nuk janë kurrë larg punës së tyre dhe mund të kalojnë javë të tëra në pronë duke regjistruar kryeveprat e tyre të ardhshme. Pajisjet e tjera të disponueshme përfshijnë aksesin në pishinën e pronës dhe ushqimin nga kuzhinierët në Château Miraval.

Siç e dinë fansat, Château Miraval është një pronë afër zemrës së Pitt. Fituesi i çmimit Oscar bleu pronën me partneren e atëhershme Angelina Jolie në vitin 2012.

Megjithëse Pitt u nda me Jolie në vitin 2016, ai ende ruan pronësinë e pronës, e cila është e njohur për vreshtin e saj në vend.

Miraval Studios do të hapet zyrtarisht në verën e vitit 2022.

Artikuj të ngjashëm