Capital T sapo ka zbuluar diçka më shumë për albumin e tij të ri

By

29 qershor…30 qershor… 1 korrik 2020 dhe ‘boom’, lansohet një nga albumet më të pritura nga Captial T.

Gjithë pritjes që për shumë fansa ishte e përjetshme po i vjen fundi këtë fillim korriku.

Capital T më në fund lanson “Skulpture”.

Madje, sot ai ka ndarë edhe më shumë detaje në lidhje me albumin e tij të 4-t me radhë.

Përvec këngëve që ai ka publikuar, zbuloi edhe 3 tituj tjerë si “Tu festu”, “C’est la vie” – që do të jenë këngë solo.

Dhe “Money” që vjen në bashkëpunim me Jay 1.

Kurse 8 këngët tjera pjesë të albumit, do të zbulohen me lansimin e albumit, por ajo që kuptuam është se 4 nga ato janë bashkëpunime.

Albumi i ndarë në dy pjesë – pjesa e parë që përmban 7 këngë dhe pjesa e dytë që përmban 8 këngë – ka plotësisht 15 këngë.

Ne vetëm se kemi filluar numërimin mbrapsht! /Prive.al

View this post on Instagram

1 Korrik • SKULPTURË • PART 1

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Artikuj të ngjashëm