Beyonce publikoi kopertinën e albumit dhe i la të gjithë pa fjalë!

By

Disa javë më parë, Beyoncé njoftoi se do të publikonte një album të ri solo të quajtur Renaissance këtë verë. Do të jetë LP-ja e saj e parë solo e plotë që kur doli me Lemonade më shumë se gjashtë vjet më parë.

Kopertina e Renaissance tregon një Beyonce pothuajse të zhveshur duke hipur mbi një kalë që është bërë nga … energjia elektrike? Një plejadë?

Në një deklaratë në Instagram, Beyonce tha këtë për albumin:

“Krijimi i këtij albumi më mundësoi një vend për të ëndërruar dhe për të gjetur shpëtim gjatë një kohe të frikshme për botën. Më lejoi të ndihesha e lirë dhe aventuriere në një kohë kur pak më shumë lëvizte. Synimi im ishte të krijoja një vend të sigurt, një vend pa gjykim. Një vend për të qenë i lirë nga perfeksionizmi dhe mendimi i tepërt. Një vend për të bërtitur, çliruar, ndjerë lirinë. Ishte një udhëtim i bukur eksplorimi. Shpresoj të gjeni gëzim në këtë muzikë. Shpresoj që t’ju frymëzojë të lëshoni tundjen. Ha! Dhe të ndihesh po aq unike, e fortë dhe seksi sa je.”

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Artikuj të ngjashëm