Artisti nga Gjilani që po integron surlen në muzikën moderne

By

Kushtrim Jetishi nga Gjilani i njohur me emrin artistik si Koki Surle, ka zgjedhur surlen si instrumentin kryesor të muzikës së tij.

Ai jeton në Zvicër në llogarinë e tij në Instagram ku numëron më shumë se 50 mijë ndjekës ai shpeshherë ndan video me surle.

View this post on Instagram

A post shared by KOKI SURLE (@koki.surle)

Këngët tjera që janë bërë remix nga artisti i talentuar janë edhe hitet tjera si ajo e Fifit – ‘Zogo’, Tayna – ‘Moona’, Dhurata Dora ft Gims “Only you” e këngë të artistëve të tjerë si Azet, Don Xhoni, Mozzik e të tjerë.

Për vite Koki Surle ka arritur të ndërtojë një karrierë të suksesshme me perfomanca në klube të natës dhe ahengje familjare. /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by KOKI SURLE (@koki.surle)

Artikuj të ngjashëm