Artisti amerikan në gjendje kritike pas infektimit me COVID-19  

By

Jeremih është akoma në gjendje kritike.

Këngëtari dhe reperi 33 vjeçar i “Don’t Tell ‘Em” po vazhdon të jetë akoma në gjendje kritike mes një beteje me COVID-19, konfirmoi agjenti i tij për Variety.

“J sapo u hoq nga ventilatori. Ai është ende në intenzivë në gjendje kritike. Ju lutemi mbajeni atë në lutjet tuaja,” vazhdoi agjenti i tij.

Ai po i nënshtrohet privatisht trajtimit për koronavirus në Chicago.

Artist Jeremih hospitalized in hometown Chicago ICU | Reel Chicago - At the  intersection of Chicago Advertising, Entertainment, Media and Production

Artikuj të ngjashëm