Nga kush dhe pse u dënua 2Ton ?!

By

Është një ndër artistët më të pëlqyer të skenës shqiptare që korr sukses në secilin projekt muzikor që sjell.

2Ton viteve të fundit njeh vetëm suksese por disa kohë më parë, një zhvillim jo fort i këndshëm i ndodhi me muzikën që krijon.

Reperi është dashur të fshij një këngë të tij meqenëse pjesën e refrenit e kishe marrë pa të drejta të autorit nga Indila – Dreaming.

Francezët nuk u mjaftuan me kaq por edhe kërkuan dëmshpërblim.

Cila ishte shuma që 2Ton, respektivisht partnerët e tij u desh t’ia paguanin francezëve për të drejtat e autorit ?!

Në materialin e mëposhtëm, në intervistë me gazetarin Artan Telaku, reperi flet për këtë ngjarje. /PRIVE.AL/

Artikuj të ngjashëm