Bertan Asllanit i dështon kontrata e madhe?!

By

Ky lajm nuk është aspak i vërtetë.

U largua nga trojet shqiptare në shikim të parë për një karrierë në kinematografinë turke por duket që Bertan Asllani anash nuk po e lë as muzikën.

Ai tash e një kohë ka paralajmëruar lëvizje të mëdha por shkaku që u bë një kohë pa dëgjuar nga ky zhvillim, ngjalli dilemat për dështim të kontratës së këngëtarit nga Maqedonia.

Megjithatë, Bertani jo vetëm që nuk ka ngecur në këtë pjesë por po bëhet gati për një epokë të re.

Këngëtari simpatik është finalizim e sipër të nënshkrimit të kontratës me, besoni ose jo, Sony Music në Turqi me tendencën për të kapur tregun e shtetit në fjalë dhe zonave përreth.

Gjithçka pritet të konkretizohet dhe të bëhet e ditur për publikun brenda pak ditësh kur nënshkrimi të ketë trajtën zyrtare. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm