Anjeza Shahini sqaron keqkuptimin se ajo hoqi dorë nga muzika

By

Një postim i këngëtares, Anjeza Shahini ishte i mjaftueshëm të keqkuptohej dhe mediat rozë të jepnin verdiktin se ajo ka hequr dorë nga muzika!

Në një postim në llogarinë e saj personale shkruan:

“Më vjen mirë që konkurrimet nëpër festivale I mbylla me këtë këngë plot energji dhe ngjyra.” – duke për pjesëmarrjen e saj të fundit në spektaklin e ‘Kënga Magjike’ në vitin 2014 me këngën ‘Energji’.

Lajmi që ajo hoqi dorë nga muzika morri dhenë. Mirëpo me anë të një postimi tjetër po ashtu në llogarinë e saj në Instagram, këngëtarja sqaron se fjalët e saj janë keqkuptuar në postimin paraprak, dhe se ajo nuk e kishe mendjen të hiqte dorë nga muzika,

“Hej të dashtun, si shpesh herë pasi postoj diçka,më duhet ta pasoj me një postim sqarimi, pasi siç e dini nuk më pëlqejnë keq-interpretimet e atyre që shkruaj. Në postimin tim të mëparshëm shkrova që “E kam mbyllur me FESTIVALET”. Nuk mendova që ishte një surprizë pasi më duket e natyrshme që një artist të kalojë faza të ndryshme të zhvillimit të tij artistik. Unë sigurisht që DO VAZHDOJ TE KENDOJ. Dashtë Zoti na e bën mbarë. Ju kujtoj, se shumë vende të botës nuk kanë fare festivale, por kanë shumë këngëtarë që bëjnë këngë, albume, koncerte e tura madje dhe shumë para. Ju puc” – shkroi ajo në postimin e saj, për të hudhur poshtë një herë e mirë fjalët që qarkulluan. /Prive.al

View this post on Instagram

Hej të dashtun, si shpesh herë pasi postoj dicka,më duhet ta pasoj me një postim sqarimi, pasi sic e dini nuk më pëlqejnë keq-interpretimet e atyre që shkruaj. Në postimin tim të mëparshëm shkrova që "E kam mbyllur me FESTIVALET". Nuk mendova që ishte një surprizë pasi mëduket e natyrshme që një artist të kalojë faza të ndryshme të zhvillimit të tij artistik. Unë sigurisht që DO VAZHDOJ TE KENDOJ. Dashtë Zoti na e bën mbarë🙏. Ju kujtoj, se shumë vende të botës nuk kanë fare festivale, por kanë shumë këngëtarë që bëjnë këngë, albume, koncerte e tura madje dhe shumë para 😆 Ju puc 😘

A post shared by 𝒜𝓃𝒿𝑒𝓏𝒶 𝒮𝒽𝒶𝒽𝒾𝓃𝒾 𝒞𝑜𝓃𝓃𝑜𝓁𝓁𝓎 (@anjezashahiniofficial) on

Artikuj të ngjashëm