Almeda Abazi dhe burri i saj ia lanë një amanet Tiranës

By

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori i mirënjohur turk, Tolgahan Sayisman, kanë lënë gjurmë të tyre në Tiranë.

Ata sot kanë mbjellur një fidan me emrin e tyre në kryeqytetin shqiptar, dhe kjo gjë duket se e ka lumturuar pa masë aktoren shqiptare.

Tirona ime e bukur, qyteti ku hodha hapat e para aty ku jetova femijerine time naive, kur te shoh ty trupin ma pershkrojne ndjesi te ndryshme kujtime te pafund.Sot u ktheva tek ti qyteti im i dashur me nje fidan te cilin po e mbjell ne token tende te lodhur nga stuhira te ndryshme. Une u largova nga ti por pemen time po ta le ty amanet qyteti im i bukur TIRONA“, ka shkruar Almeda në përshkrimin e fotografisë së postuar në Instagram.

Artikuj të ngjashëm