Akuzat vazhdojnë! Katy Perry ka ngacmuar seksualisht edhe një femër

By

Këngëtarja e famshme amerikane Katy Perry është akuzuar për ngacmim seksual nga Josh Kloss, modeli i cili luante rolin e të dashurit të këngëtares në videoklipin e këngës së saj “Teenage Dream”.

Josh ka shkruar një deklaratë të gjatë në Instagramin e tij, ku thotë se njëherë këngëtarja i ka zhveshur atij pantallonat dhe e ka ekspozuar para miqve të saj.

“Njëherë solla me vete një mik timin që p vdiste ta takonte dhe kur u takuam me Katyn u përqafuam. Mirëpo kur desha t’ia prezantoj mikun tim, ajo mi zhveshi tutat e mia Adidas dhe të brendshmet dhe më pas ua tregoi disa miqve të saj gej penisin tim. E imagjinoni dot sa patetik dhe i turpëruar po ndjehesha?

“Po e shkruaj këtë sepse të gjithë mendojnë se burrat me pushtet janë perversë! Mirëpo gratë me pushtet janë po aq të shpifura. Kam fituar vetëm 650 dollarë nga paraqitja në atë videoklip”

View this post on Instagram

You know. After I met Katy, we sang a worship song, “open the eyes of my heart” She was cool and kind. When other people were around she was cold as ice even called the act of kissing me “gross” to the entire set while filming. Now I was pretty embarrassed but kept giving my all, as my ex was busy cheating on me and my daughter was just a toddler, I knew I had to endure for her sake. After the first day of shooting, Katy invited me to a strip club in Santa Barbara. I declined and told her “I have to go back to hotel and rest, because this job is all I have right now” So I saw Katy a couple times after her break up with Russel. This one time I brought a friend who was dying to meet her. It was Johny Wujek’s birthday party at moonlight roller way. And when I saw her, we hugged and she was still my crush. But as I turned to introduce my friend, she pulled my Adidas sweats and underwear out as far as she could to show a couple of her guy friends and the crowd around us, my penis. Can you imagine how pathetic and embarrassed i felt? I just say this now because our culture is set on proving men of power are perverse. But females with power are just as disgusting. So for all her good she is an amazing leader, hers songs are mainly great empowering anthems. And that is it. I continued to watch her use clips of her music videos for her world tour and then her dvd, only highlighting one of her male co-stars, and it was me. I made around 650 in total off of teenage dream. I was lorded over by her reps, about not discussing a single thing about anything regarding Katy publicly. And a couple interviews they edited and answered for me. So, happy anniversary to one of the most confusing, assaulting, and belittling jobs I’ve ever done. Yay #teenagedream I was actually gonna play the song and sing it on ukele for the anniversary, but then as I was tuning I thought, fuck this, I’m not helping her bs image another second.

A post shared by Joshkloss (@iamjoshkloss) on

Tani, femër, moderatore e një programi në Gjeorgji me emrin Tina Kandelaki ka akuzuar Perry për ngacmim seksual, sipas gazetës ruse Rossiyskaya Gazeta.

Kandelaki pretendon se Perry ishte intoksikuar shumë kur ajo e preku në mënyrë jo të duhur dhe u përpoq ta puthte. Kandelaki thotë se ajo kundërshtoi veprimet e Perry, por këngëtarja pop vazhdoi të veprojë në mënyrë jo të duhur me njerëzit e tjerë që morën pjesë në këtë event.

Ajo vazhdoi duke thënë se vendosi të dilte në publik pasi dëgjoi për keqtrajtimin e supozuar të Perlit ndaj Kloss.

Nuk ka dalë asnjë përgjigje zyrtare për asnjë prej akuzave nga Perry ose përfaqësuesit e saj që nga koha e shkrimit të lajmeve. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm