Pas deklaratës së Lumi B në NIN – Agon Amiga e ofendon rëndë Ledri Vulën në këngën e re

By

Një javë më parë, reperi kosovar Lumi B deklaroi në emisionin Nd’rrimi i Natës në Klan Kosova, se përpos Getoar Selimit dhe reperit Majk në Baba Stars nuk ka emra të tjerë të rëndësishëm.

Reperi këtë e tha në Nd’rrimin e Natës në Klan Kosova, e më pas deklarata e tij u bë virale në mesin e fansave të labelit Baba Stars.

E deri në këtë moment, askush nga ta nuk ka reaguar. Por Agon Amiga befasishëm lansoi një këngë të re vetëm në versionin audio te cilen e titulloi “Qy Qysh”, e u sigurua që t’ia bashkëngjiste edhe tekstin e këngës.

Me fjalë të ashpra ai thumbon kolegët repera, e teksti i tij ka edhe nuanca seksizmi në të. Fillimisht kënga nis duke treguar se sa i fuqishëm është në industrinë muzikore Amiga, për të vazhduar me “diss” për Ledri Vulën që dikur bënte pjesë në këtë grup reperësh.

“Une s’po shoh Vule, une po shoh k**rve, une po shoh Gay, gangster ti mos rrej. Tash shko kallxoju shoqeve te tua cka thash une per ty, s’e kemi per here t’pare s’doni mu me m’pa me sy, qe qysh estraden une po e lodhi si me e perdhunu”, thuhet në gjuhën e ashpër të Agonit në këngën e tij të re. 

Artikuj të ngjashëm