Aktorja e njohur ka një problem me njerëzit që e kritikojnë për rrogën e saj

By

Reese Witherspoon nuk e ka ndërmend të ndihet keq për pagën e saj të madhe për The Morning ShoW. Apple është duke paguar miliona aktoren 43-vjeçare për tu paraqitur përkrah Jennifer Aniston në serinë e saj të dramës. Por disa kritikë kanë sugjeruar që investimi me buxhet të madh nuk ia vlen. Tani, Witherspoon po reagon për që thonë se ajo dhe Aniston janë paguar më tëper se që duhet për punën e tyre në shfaqje.

Reese Witherspoon

Witherspoon dhe Aniston raportohet se fituan 2 milion dollarë për episod në The Morning Show. Në një intervistë të gjerë me Hollywood Reporter të botuar më 11 dhjetor, Witherspoon iu drejtua faktit që disa e kanë kritikuar për shifrën në çekun e saj të rrogës.

Image result for reese witherspoon today show

“Duket se kishte një pakënaqësi, sikur të mos ia vlente ose ishte e bezdisshme, dhe unë mendova,‘ Pse është rroga ime bezdisë?” – tha ylli i Big Little Lies.

Witherspoon thotë se ka një arsye që ajo paguhet shumë.

Witherspoon, ndërmarrja e mediave Hello Sunshine e së cilës përqendrohet në histori që përfshijnë gratë, thotë se ka një arsye që ajo dhe Aniston po paguhen shumë për The Morning ShoW: vendimmarrësit në Apple vendosën se ia vlen.

“Unë garantoj se këto kompani janë vërtet të zgjuara dhe nëse pranojnë të na paguajnë, ata po e bëjnë këtë për një arsye,” tha ajo. “Ata ndoshta kanë pasur shumë avokatë dhe shumë njerëz të biznesit vendosin për atë numër sepse e dinin se do të fitonin më shumë sesa kaq.”

Aktorja më pas tha se nëse ajo do të ishte një yll sportiv, askush nuk do të hidhte sytë nga paga e saj.

“A i shqetëson njerëzit kur Kobe Bryant ose LeBron James bëjnë kontratën e tyre disa milionëshe?” – thotë ajo.

Artikuj të ngjashëm