Aktorja e njohur bëhet nënë për herë të parë

By

Jennifer Lawrence është një nënë e re!

Aktorja fituese e çmimit Oscar mirëpriti fëmijën e saj të parë në Los Angeles County, sipas të dhënave publike të marra nga TMZ mërkurën. Data e saktë e lindjes së saj dhe gjinia e foshnjës nuk dihen.

Ky është fëmija i parë i Lawrence me bashkëshortin e saj, pronarin e galerisë së artit Cooke Maroney, me të cilin u martua në rezidencën e famshme Belcourt of Newport në Rhode Island në tetor 2019.

Lawrence i është referuar bashkëshortit të saj si “personi më i madh që kam takuar ndonjëherë”, duke thënë: në qershor të vitit 2019, “Ndihem shumë e nderuar që jam bërë Maroney”.

Çifti konfirmoi se ata po prisnin fëmijën e tyre të parë shtatorin e vitit të kaluar.

Lawrence më parë ishte e lidhur me yllin e “X-Men” Nicholas Hoult nga viti 2010 deri në vitin 2014 dhe me regjisorin Darren Aronofsky nga viti 2016 deri në vitin 2017.

Artikuj të ngjashëm