Aktori i filmit ‘Rust’ bën deklaratën e papritur në lidhje me xhirimet e filmit para ngjarjes tragjike

By

Një aktor që ka punuar në filmin ‘Rust’ foli për përvojën e tij në xhirimet e “Western” përpara xhirimeve fatale që përfshin Alec Baldwin.

Në një intervistë me ‘TMZ’ Ian A. Hudson, i cili luan rolin e një të jashtëligjshmi në film, sipas medias, e përshkroi xhirimin e një skene ku personazhi i tij u qëllua si “kërcënues për jetën” për shkak të përdorimit të pistoletave dhe pushkëve të vërteta. në set. Hudson i tha TMZ se “të gjithë në ekipin e kamerës mbroheshin nga mburoja” gjatë xhirimeve të skenës”.

“Kjo më bëri të dyshoja se isha para kamerës dhe mes gjithë atij zjarri,” tha ai. “Kur u lëshuan fishekët kur ata qëlluan mbi mua, unë në fakt ndjeva se boshllëqet më goditnin fytyrën dhe trupin tim, dhe mund të ndjeja erën nga pushka që lëshohej”.

Ai vazhdoi: “Ishte e rëndë. Ishte e fortë… Ishte kërcënuese për jetën. Ndihej shumë surreale”.
Hudson tha se ai nuk ishte vetëm kur erdhi puna për të ndjerë frikë në xhirime.
“Unë do të flisja me kolegët e mi të kastit më pas dhe të gjithë ramë dakord se sa intensive ishte dhe sa e frikshme dhe reale ishte,” tha Hudson për TMZ për momentet e fundit të personazhit të tij.

Autoritetet në New Mexico aktualisht po hetojnë vdekjen e kineastes Halyna Hutchins, e cila vdiq pasi u transportua me avion në Spitalin e Universitetit të New Mexico të enjten. Baldwin, 63 vjeç, qëlloi një armë zjarri mbështetëse ndërsa po provonte një skenë në xhirimet e filmit ‘Rust’, duke vrarë Hutchins, 42 vjeç. Regjisori Joel Souza, 48 vjeç, gjithashtu u plagos në incident, por u lirua nga spitali një ditë më pas.

Artikuj të ngjashëm