Aktori i famshëm humb betejën me kancerin

By

Ka vdekur Keith Jefferson, aktori që ka punuar për Quentin Tarantino në filmat Django Unchained, The Hateful Eight dhe Once Upon a Time in Hollywood. Ai ishte 53.

Keith Jefferson

Jefferson vdiq të enjten, tha përfaqësuesja e tij Nicole St. John për The Hollywood Reporter. Ai njoftoi në gusht se ishte diagnostikuar me kancer.

“Herë pas here Zoti do t’ju japë një sfidë dhe do t’jua lërë në dorë ta rregulloni atë, shkroi ai më pas. “Kur u diagnostikova për herë të parë me kancer, më duhej të ndaloja, të ndaloja dhe nuk doja të ndaja me askënd. As familja ime dhe as familja e gjerë. Sot më në fund jam në një vend ku të ndaj sepse besimi im po forcohet.”

Jamie Foxx Mourns Death of Longtime Friend Keith Jefferson

Ai portretizoi Pudgy Ralph së bashku me Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio dhe Samuel L. Jackson në Django Unchained (2012), më pas u shfaq si Charly në The Hateful Eight (2015) dhe si Land Pirate Keith në Once Upon a Time in Hollywood (2019). /Prive.al

Artikuj të ngjashëm