Pas betejës me kancer, ndërron jetë komediani i njohur

By

Komediani Norm MacDonald ka vdekur në moshën 61 vjeçare, nëntë vjet pasi u diagnostikua me kancer, sipas familjes dhe përfaqësuesve të tij.

Komiku kanadez lindi në Quebec City në vitin 1959 dhe filloi në klubet kanadeze para se të shkonte në SHBA për të ndjekur shkrimin e komedisë televizive.

Ai punoi për programin Roseanne para se të bashkohej me Saturday Night Live për të pritur skicën e parodisë së lajmeve Weekend Update.

I njohur për humorin e tij, MacDonald kishte fansa në SHBA dhe në mbarë botën.

“Më së shumti, ai ishte krenar për komedinë e tij. Ai kurrë nuk donte që diagnoza të ndikonte në mënyrën se si auditori ose ndonjë nga të dashurit e tij e panë atë. Norm ishte një komik i pastër,” tha Lori Jo Hoekstra, partnere e gjatë e MacDonald’s, në një deklaratë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm