Adriana Matoshi e quan mike të zemrës Shengyl Ismailin

By

Aktoret shumë të dashura Adriana Matoshi dhe Shengyl Ismaili nuk janë vetëm kolege në fushën e artit, mirëpo ato gëzojnë në shoqëri shumë të ngushtë që 20 vite.

Ato i qëndruan afër njëra tjetrës në të mirë dhe në të keq! Adriana Matoshi hyri në llogarinë e saj në Instagram për t’i dedikuar disa fjalë shumë të bukura mikes së saj dhe t’i shpreh mirënjohjen dhe sa shumë e vlerëson ajo prezencën e Imsailit në jetën e saj.

“Gjithmone kritikat qe vijne prej njerzve ma t’afert na mesin kohe t’gjate mrena n’zemer. Profesioni edhe jeta na imponon çdo dite me njoftu njerz t’ri, disa mesin aty, e disa e kane misionin e shkurte. Po gjithmone osht 1 person i zemres qe n’çdo situate e gjen mnyren qysh me t’qendru afer. Ai person nuk ka interes, nuk ka urrejtje, as nuk e bon per me ra n’sy. Po osht krah teje per t’vetmen arsyje qe e bashke-ndjene me ty çdo hap t’jetes. Per 20 vjet shoqni, 20 vjet rrugtim, 20 vjet qef e sfida, shume lot (her tu qajt e her tu qeshe) po bash kurgjo nuk ka mujt me na nda. N’kohen kur dyjave na ka shtri jeta per toke, e kemi qu njona tjetren, jemi ngrite dy here ma te fuqishme.T’forta si shkambi qe çdo dite goditet prej valve, e nuk shembet asnihere!!”, ka shkruar Adriana pranë postimit. /Prive.al

View this post on Instagram

Gjithmone kritikat qe vijne prej njerzve ma t'afert na mesin kohe t'gjate mrena n'zemer. Profesioni edhe jeta na imponon çdo dite me njoftu njerz t'ri, disa mesin aty, e disa e kane misionin e shkurte. Po gjithmone osht 1 person i zemres qe n'çdo situate e gjen mnyren qysh me t'qendru afer. Ai person nuk ka interes, nuk ka urrejtje, as nuk e bon per me ra n'sy. Po osht krah teje per t'vetmen arsyje qe e bashke-ndjene me ty çdo hap t'jetes. Per 20 vjet shoqni, 20 vjet rrugtim, 20 vjet qef e sfida, shume lot (her tu qajt e her tu qeshe) po bash kurgjo nuk ka mujt me na nda. N'kohen kur dyjave na ka shtri jeta per toke, e kemi qu njona tjetren, jemi ngrite dy here ma te fuqishme. T'forta si shkambi qe çdo dite goditet prej valve, e nuk shembet asnihere!! Photography by amazing @liki_act @shengylismaili

A post shared by Adriana Matoshi (@adrianamatoshi) on

Artikuj të ngjashëm