Rina Balaj thotë se reperi i famshëm u vra qëllimisht

By

Lajmi që albumi i reperit të ndjerë Pop Smoke do të lansohet së shpejti emocionoi shumë fansa.

Mirëpo, në llogarinë e saj së fundmi Rina postoi një shkrim duke thënë se nuk po e kupton këtë gëzim.

Nuk e kuptoj se si njerëzit emocionohen se do të lansohet albumi i dikujt që ka vdekur? Atë e vranë në mënyrë që ti vidhnin projektet e tij dhe të merrnin paratë dhe muzikën e reperit. Kjo i ka ndodhur edhe shumë yjeve të mëdha. Thashë çfarë thashë, dhe unë e di çfarë them. U prefsh në paqe Pop Smoke.” ­ – shkruan Rina si reagim për lajmin e albumit të ri.

Pop Smoke vdiq në 19 shkurt të vitit 2020, pasi u qëllua dy herë gjatë një plaçke në shtëpi në Hollyëood Hills, California. Sipas autoriteteve, katër burra me kapuç hynë në shtëpi rreth orës 4:30 të mëngjesit, të Mërkurën, 19 shkurt 2020, njëri prej tyre mbante maskë të skive dhe mbante një armë.

Policia mori lajme për plaçkitjen në shtëpi nga dikush që telefononte nga Bregu Lindor. Policia mbërriti në shtëpi gjashtë minuta më vonë dhe gjeti Pop Smoke me plagë të shumta nga armë zjarri. Ai u dërgua në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai, ku u shpall i vdekur. Më 21 Shkurt 2020, Departamenti i Mjekësisë-ekzaminues-Coroner i Qarkut në Los Anxheles zbuloi se shkaku i vdekjes së Pop Smoke ishte një plagë një trup e shkaktuar nga arma. Katër të dyshuar u larguan nga vendi i ngjarjes, por nuk janë arrestuar.

Pop Smoke Biography, Age, Death, Family, Net Worth - StarsWiki

Artikuj të ngjashëm