A e njihni këtë këngëtare? (FOTO)

By

Eli Fara është ndër të paktat këngëtare që ka arritur t’i sfidojë vitet e saj, duke u paraqitur gjithmonë e freskët.

Me zërin e ëmbël dhe si figurë e muzikës popullore, ajo ka fituar zemrat e mijërave shqiptarëve.

Këndimin e  ka nisur qysh në moshë të re, e këtë e dëshmon edhe një fotografi e vjetër e saja. Në profilin e vet në Instagram, Eli Fara ka publikuar një fotografi kur ishte vetëm 15 vjeçe.

Kishte veshur rroba popullore korçare dhe nga ajo kohë, edhe buzëqeshjen e ka të njëjtë.

Fara e cila jeton në Shtete e Bashkuara, shpesh sjellë për publikun projekte të reja muzikore dhe e palodhshme në punën e saj vazhdon të jetë mjaft aktive.

15 vjeç!!!☺️kostumi popullor qytetar i korçes..

A post shared by Eli Fara (@elifaramari) on

Artikuj të ngjashëm