13 vjet martesë! Çifti i njohur finalizon divorcin

By

Tom Brady dhe Gisele Bündchen njoftuan se po divorcohen pas 13 vitesh martesë.

“Ne arritëm në këtë vendim miqësisht dhe me mirënjohje për kohën që kaluam së bashku. Jemi të bekuar me fëmijë të bukur dhe të mrekullueshëm që do të vazhdojnë të jenë qendra e botës sonë në çdo mënyrë. Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku si prindër për të siguruar gjithmonë dashurinë dhe vëmendjen që meritojnë”, shkroi Brady në Instagram Story. “Ne arritëm në këtë vendim për t’i dhënë fund martesës sonë pas shumë konsiderate.”

Bündchen bëri jehonë me një deklaratë të sajën.

“Me shumë mirënjohje për kohën tonë së bashku, Tom dhe unë kemi finalizuar në mënyrë miqësore divorcin tonë. Prioriteti im kanë qenë gjithmonë dhe do të vazhdojnë të jenë fëmijët tanë të cilët i dua me gjithë zemër. Ne do të vazhdojmë të bashkë-prindërojmë për t’u dhënë atyre dashurinë, kujdesin dhe vëmendjen që ata meritojnë shumë”, shkroi ajo. “Vendimi për t’i dhënë fund një martese nuk është kurrë i lehtë, por ne jemi ndarë dhe megjithëse është, sigurisht, e vështirë të kalosh diçka të tillë, ndihem i bekuar për kohën që kaluam së bashku dhe i uroj gjithmonë më të mirat Tomit.”

“Ne i dëshirojmë vetëm më të mirën njëri-tjetrit ndërsa ndjekim çfarëdo kapitulli të ri në jetën tonë që ende nuk është shkruar”, shtoi Brady në postimin e tij.

CNN ka raportuar më parë se Brady, një qendërmbrojtës shtatë herë kampion i Super Bowl, i cili aktualisht luan për Tampa Bay Buccaneers dhe gruaja e tij, Bündchen, një modele mode, kishin punësuar avokatë divorci dhe ishin marrë me “probleme martesore” tha një burim i afërt me çiftin. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm