Zbulohet roli 30 sekondësh i Dua Lipës në filmin ‘Barbie’

By

Ajo zbukuroi tapetin e kuq të premierës së filmit të ri Barbie në Londër dhe Los Angeles.

Por Dua Lipa, shfaqet në film si Mermaid Barbie për gjithsej vetëm 30 sekonda nga filmi 114-minutësh.

Ndërsa ajo shkroi një këngë për kolonën zanore të filmit, ylli i popit thotë vetëm 16 fjalë në të gjithë filmin, dy prej të cilave janë titulli i filmit, sipas The Sun.

Megjithatë, Dua doli më mirë se Rob Brydon i cili shfaqet si një kukull Ken për gjashtë sekonda dhe ish-ylli i Love Island Chris Taylor i cili gjithashtu shfaqet si një kukull Ken për vetëm dy sekonda.

Në përpjekjen e saj në aktrim, Dua tha më parë në podcastin e saj Dua Lipa: ‘Për mua është si hapa bebesh.

“Kjo është gjithashtu mënyra më e mirë për të zbuluar veten.

‘Në vend që të hidheni në thellësi me diçka që ndoshta nuk mund ta trajtoni plotësisht kokë më kokë.

“Unë mendoj se frika ime më e madhe do të ishte të merrja një rol vërtet të madh dhe të jem, si “F**k!” – Tani më duhet të jem aktore dhe të ndjej këto emocione dhe ndjenja në kamera, kur nuk e kam arritur ende veten deri në atë pikë.

Artikuj të ngjashëm