Zbardhet shkaku i vdekjes së papritur të reperes 21 vjeçare

By

Reperja nga Minesota, Lexii Alijai, e njohur më së miri për remix-et dhe bashkëpunimin me artistin Kehlani, vdiq papritur, njoftoi familja e saj në ditën e Vitit të Ri.

Është zbuluar shkaku i vdekjes së reperes Lexii Alijai, Fox News mundi të konfirmojë.

Muzikantja e re, emri i vërtetë i të cilës është Alexis Alijai Lynch, vdiq në fillim të këtij muaji nga një kombinim i alkoolit dhe ilaçeve, sipas Zyrës së Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Hennepin. Ajo ishte 21 vjeçe.

“Ky individ vdiq për shkak të toksicitetit të përzierjes së fentanilit dhe etanolit,” konfirmoi ekzaminuesi mjekësor në një njoftim për shtyp të marrë nga Fox News.

Mënyra e vdekjes së Alijait u rendit gjithashtu si një aksident.

21-vjeçarja nga Shën Pali, emri i plotë i të cilës është Alexis Alijai Lynch, u bë e famshme me tekstet dhe recensionet e saj fuqizuese, si dhe bashkëpunimet e saj me artistë si Elle Varner.

Detaje rreth vdekjes së saj nuk janë bërë të ditura.

Një zëdhënës i Departamentit të Policisë St. Paul i tha BuzzFeed News se “ata nuk kanë ndonjë raport që lidhet me Znj. Lynch.” Sidoqoftë, familja e artistit njoftoi në Facebook të Mërkurën, duke e quajtur vdekjen e saj të papritur “një makth” dhe i tha BuzzFeed News që Lynch kishte vdekur të Mërkurën.

“Ju keni prekur kaq shumë shpirtra,” shkroi kushërira e saj Raeisah Clark. “Qoftë parajsa e mirë me ju, sepse ata kanë fatin që t’ju kenë”.

Ndërsa paraqitja e saj në këngën e Kehlani në vitin 2015 “Jealous”, e cila e bëri atë në Top 40 të Billboard dhe ishte pjesë e një albumi të nominuar nga Grammy, e çimentoi atë si një yll në rritje të hip-hopit, Lynch kishte krijuar një muzikë origjinale dhe remix-e që kur ishte e re.

Ajo ishte “e përkushtuar dhe e dedikuar” për muzikën e saj dhe gjithmonë “e dinte saktësisht se çfarë dëshironte të ishte”, tha kushëriri i saj LaMycha Jett për BuzzFeed News të enjten.

“Ajo ishte e dashur, e kujdesshme, e ëmbël, e përulur”, tha Jett. “Ajo jepte përqafime gjatë gjithë kohës dhe sa herë largohej thoshte ‘Të dua’. Ajo kishte një pasion për artin dhe shkrimin. Alexis është e bukur brenda e jashtë”.

 

 

Artikuj të ngjashëm