Ylli i “On the Buses” vdes nga shpërthimi i zjarrit në shtëpinë e saj në Londër

By

Ish-aktorja e “On the Buses” dhe “EastEnders”, Anna Karen ka vdekur në një zjarr në shtëpinë e saj në lindje të Londrës.

Zjarrfikësit nxituan drejt zjarrit në katin e parë të një shtëpie me tarracë në Windsor Road, Ilford, pak pas orës 22:30 të së martës.

U deshën më pak se një orë për të vënë zjarrin nën kontroll, por në atë kohë Karen tashmë kishte vdekur. Shkaku i zjarrit mbetet ende nën hetim.

Karen, 85, ishte më e njohur për interpretimin e Olive në serialin e viteve 1970, “On the Buses”, si dhe rolin e saj të përsëritur si teze Sal, motra e Peggy Mitchell, luajtur nga Barbara Windsor, në “EastEnders”.

Fqinjët shtypën alarmin pasi panë tym që dilte nga dera e saj e përparme, raportoi MailOnline.

Një burim tha për faqen e internetit: “Kishte shumë tym dhe flakë, njerëzit në rrugë kishin parë se çfarë po ndodhte dhe dolën për të provuar dhe ndihmuar.

“Brigada e zjarrfikësve dhe policia ishin këtu shpejt dhe e rrëzuan derën, kishte shumë tym”.

Ai shtoi: “E njoha atë dhe e shihja çdo ditë kur i çoja fëmijët e mi në shkollë. Ajo ishte një plakë e mirë dhe gjithmonë thoshte përshëndetje”.

Një fqinj tjetër shtoi: “E njihja nga EastEnders, ishte sikur të kishe një personazh të famshëm që jetonte në rrugë. Ajo ishte një plakë e bukur dhe gjithmonë fliste me të gjithë”.

Artikuj të ngjashëm