Xhaka – çuni që u dha zjarr shqiptarëve këtë verë

By

Askush nuk do e harrojë komentin kur Granit Xhaka i ngriti temperaturat e e kësaj vere me vetëm një veprim por që i kuhtoi goxha shtrenjtë ekipit të tij!

Futbollisti shqiptar, duke bërë shqiponjën me duar në mes të stadiumit qoi peshë mijëra zemra.

Simboli kombëtar shqiptar u bë nga ai në mes të Rusisë në ndeshjen kundër Sebisë në Kampionatin Botëror të këtij viti.

Me të shënuar gol, Xhaka bëri shqiponkën dhe gjakërat u nxenë.

Ai pa dyshim ishte njeriu që u dha zjarr shqiptarëve këtë verë ngase nuk la medium e faqe shqiptare në rrjete sociale pa e shpërndarë imazhin e tij të famshëm qe bëri xhiron e botës edhe në mediat ndërkombëtare.

FIFA i dënoi dy lojtarët shqiptarë Xhakën e Shairin me nja 10 mijë funte por kjo nuk qonte aspak peshë për ta, e menjëjerë pas shqiptimit të dënimit shumë shqiptarë u organizuan t’i mblidhnin paratë për t’ua kompenzuar dënimin, megjithatë ato nuk u pranuan dhe shkuan për bamirësi.

Por Xhaka e Shaqiri nuk ishin të vetëm në këtë mes sepse per shqionjën dy krenare ata i shoqëroi edhe kapitëni i kombëtares së tyre, zvicerani Stephan Lichtsteiner i cili po ashtu u dënua. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm