Videoja që u bë virale në vitin 2017, Dua Lipa rrëfen se si ndikoi në shëndetin mendor

By

Dua Lipa thotë se lëvizjet e saj të kërcimit duke u bërë meme ndikuan në shëndetin e saj mendor.

Artistja “Levitating” foli për NPR këtë javë për videon e performancës së saj të vitit 2017, në të cilën koreografia e saj u kritikua.

“Në fillim, kur e pashë mendova: “Oh, kjo është shumë mirë.” Pastaj, krejt papritur, pati një pikë kthese, dhe ajo thjesht ndryshoi dhe ndryshoi plotësisht. Mediat sociale thjesht morën përsipër,” shpjegoi ajo. “Ishte kjo rutinë e vogël e kërcimit që bëra kur performoja, dhe njerëzit morën atë një fragment të vogël dhe vendosën të bazonin gjithë praninë time në skenë dhe atë që isha si interpretues në skenë.”

Ajo shtoi se në atë moment, kishte “momente vetëdyshimi” pavarësisht faktit se njerëzit që dërguan mesazhe lënduese për performancën “nuk kishin qenë në një shfaqje” për ta parë performancën e saj.

Ajo pranoi, “Sigurisht që më ndikoi”, duke iu referuar sulmit të negativitetit të drejtuar ndaj saj. “Isha në një pikë ku isha aq e lumtur, po bëja gjithçka që doja, por më pas kishte njerëz që më bënë të ndihesha se ndoshta nuk isha mjaftueshëm i mirë ose nuk e meritoja të isha në skenë. Nuk e meritoja të isha artiste”, tha ajo më tej. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm