Video bëhet virale! Mësoni këtë truk për foto më të bukura me iPhone

By

Një përdoruese e TikTok ka zbuluar trukun e saj sekret të iPhone për t’i bërë imazhet dhe videot të duken menjëherë më të gjalla.

Gruaja, e quajtur Hannah Ludwig, sqaroi rutinën e saj të redaktimit të iPhone për 20,000 ndjekësit e saj në TikTok.

Ajo e filloi videon duke shfaqur një imazh të një gruaje me bikini nën tekstin “iPhone photo hack part 2”.

Krijuesi i përmbajtjes rregulloi më pas “ekspozimin” në imazh duke përdorur cilësimet e brendshme të aplikacionit të fotografive të iPhone.

Ajo e ngriti nivelin e ‘‘exposure’ në 100, më pas kaloi në ‘brilliance’, të cilin gjithashtu e ngriti në 100.

Më tej ishin ‘highlights’, të cilat ajo i përshtati në -35. Hannah më pas preku ‘shadows’ e imazhit, duke e ulur atë shumë në -31.

TikToker u drejtua te cilësimi i “contrast” dhe e rregulloi atë në -33. Ajo gjithashtu uli ‘brightness’ e fotos në -15.

Për më tepër ndiqni të plotë videon e saj në TikTok. /Prive.al

@hannah_ludwig im obsessed with editing like this now🤍 #photoedit #photo #edit #editinghack #fyp #iphonehack #iphoneedit #SkipTheRinse ♬ original sound – poussy fire🔥 – D

Artikuj të ngjashëm