“Vera andrron detin” e vazhdon premierën në Holandë

By

Filmi me regji të Kaltrina Krasniqit “Vera andrron detin” do të ketë premierën e saj të radhës edhe në Holandë.

Nga ekipi i filmi bëjnë të ditur do të marrin pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit “Cinecitta” në Tilburg.

“Premiera jonë holandeze po afron!”, është shkruar në faqen zyrtare të filmit në rrjetin social Facebook.

Premierën kryesore dhe të parën filmi e pati në Festivalin e Venecias në ediconin e kaluar, njofton Klankosova.tv. Ky ishin fituar edhe dy çmime.

Çmimin e fundit që e mori ky film ishte për regjinë më të mirë në “Pri Film Fest” në Prishtinë.

Artikuj të ngjashëm