Vdekja e Vokrrit pikëllon të famshmit shqiptarë, ata thurin fjalë të ndjera për legjendën

By

Këtë të shtunë, u kumtua lajmi i hidhur se kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, kishte ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pas një sulmi në zemër.

Vokrri ishte legjendë e futbollit Kosovar dhe shumë fytyra publike e kanë përcjellë me pikëllim këtë ngjarje të hidhur.

Prive sjellë më poshtë të përmbledhura disa prej telegrameve ngushëlluese të artistëve e figurave televizive shqiptare:

R.I.P Legjenda e futbollit Shqiptar FADIL VOKRRI ????

A post shared by bleromuharremi (@bleromuharremi) on

U prehsh ne paqe Fadil Vokrri!

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu) on

Artikuj të ngjashëm