Vazhdon tensioni mes Princit Harry dhe shtypit britanik

By

Princi Harry është me të vërtetë i nervozuar me shtypin britanik, dhe duket se nuk do të ndalet.

Image result for prince harry snaps at reporter

Pak para se të botonte një deklaratë duke mbrojtur gruan Meghan Markle nga shtypi britanik, Duka i Sussex qortoi gazetarin e Sky News, Rhiannon Mills për bërjen e një pyetje të vrazhdë dhe të paplanifikuar gjatë vizitës së tij në Qendrën Shëndetësore Mauwa në Malawi.

Image result for prince harry snaps at reporter

E! News raporton se pasi përfundoi bisedën e tij me zyrtarët e qendrës, Mills ndoqi Harry-un rrugës për në makinën e tij dhe vazhdoi të pyes, “Ajo bisedë e shkurtër, çfarë shpresoni të arrini përmes saj?”

Princi, i mërzitur qartë nga pyetja, u përgjigj: “Çfarë? pyeti ata. ”

Mills vazhdoi të insistonte, duke shtuar, “A është kjo arsyeja pse është e rëndësishme për ju të vini të bisedoni me ta?”

Duke hedhur një sy në sarkazëm, Harry thirri gazetarin me emër, duke thënë: “Rhiannon, mos u sill kështu”.

Disa orë më vonë, Harry lëshoi ​​një deklaratë duke qortuar shtypin britanik për trajtimin e tij ndaj Markle, me të cilën ai paditi The Daily Mail për publikimin e një letre private që Markle i shkruajti babait të saj pasi u martua me familjen mbretërore.

“Ne kemi filluar procedurat ligjore kundër The Daily Mail, dhe ndërmarrjes së saj mëmë Associated Newspapers, mbi botimin ndërhyrës dhe të paligjshëm të një letre private të shkruar nga Dukesha e Sussex, e cila është pjesë e një fushate të këtij grupi mediatik për të poshtëruar atë  si dhe burrin e saj,” lexon një deklaratë nga firma juridike në Londër Schillings, e cila përfaqëson Markle.

Image result for prince harry sues daily mail

“Duke pasur parasysh refuzimin e Gazetave të Asociuara për të zgjidhur këtë çështje në mënyrë të kënaqshme, ne kemi ndërmarrë procedura për të korrigjuar këtë shkelje të intimitetit, shkelje të së drejtës së autorit dhe axhendën e lartpërmendur të mediave.”

Burimi: Pagesix.com

Artikuj të ngjashëm