Vajza e Steve Jobs debuton si modele

By

Ishte një kohë kur fotografimi i modeleve që ecnin në pistat e Javës së Modës në Paris ishte i rezervuar për fotografët profesionistë, por si me shumë gjëra në epokën moderne, telefonat inteligjentë kanë revolucionarizuar mënyrën e kapjes së atyre imazheve dhe nga kush.

Kjo e bën ironike se ndoshta pamjet e para të vajzës më të vogël të themeluesit të Apple, Steve Jobs, Eve Jobs, duke ecur në pistë në Paris u kapën pikërisht nga të njëjtët telefona që ndihmuan që marka e babait të saj të bëhej gjigante.

Eve bëri debutimin e saj të Javës së Modës në Paris në shfaqjen Coperni Spring/Summer 2022 këtë javë.

23-vjeçarja Eva është fëmija më i vogël i manjatit të famshëm, të teknologjisë Steve Jobs dhe investitorit miliarder Laurene Poëell-Jobs.

Ajo ndoqi Universitetin Stanford, ku prindërit e saj u takuan për herë të parë, sipas Business Insider. Në dhjetor 2020, ajo filloi karrierën e saj të modelimit me një fushatë festash për markën e bukurisë Glossier. /prive.al

Eve, vajza e Steve Jobs, bën daljen e parë si modele

Artikuj të ngjashëm