Vajza, burri më seksi në botë sapo u shpall dhe është ky!

By

Sigurisht ai ka marrë çmimin e Nderit nga Mbretëria e Bashkuar për kontributin artistik që i ka dhënë këtij vendi – por tani Idris Elba është kurorëzuar si burri më seksi në botë.

Nga roli i tij i parë në serialin The Wire si diler droge e deri te roli i fundit në filmat e Marvel, britaniku Elba tani 46 vjeçar është shndërruar njëri ndër yjet më të mëdhenj dhe më seksi të Hollywood-it.

Image result for idris elba

Ky titull i është dhënë aktorit nga Revista e famshme amerikane People që ka me vjet e vjet të tëra që bën përzgjedhjen e burrave më seksi në botë, duke spikatur emra të njohur të muzikës e filmit.

Image result for idris elba

“Jo s’ka shancë? Vërtetë? T’ua them të drejtën qenka një ndjenjë e mirë dhe një surprizë e mirë e sigurisht edhe një ‘boost’ për egon time”, ka thënë Elba kur është kontaktuar nga PEOPLE për t’ia kumtuar lajmin se është përzgjedhur si burri më seksi në botë.

Artikuj të ngjashëm