Unikkatil rikthehet me koncert në stadium nëse zgjedhjet i fiton ky politikan? (FOTO)

By

Unikkatil ishte goxha aktiv këtë verë me një koncert të madh në Mitrovicë dhe performanca që pasuan për herë të parë në qytetet kryesore të Kosovës.

Megjithatë, mos u çuditni nëse ai rikthehet sërish me një koncert në Prishtinë brenda një periudhe të shkurtër kohore.

Këtë e ka lënë të kuptohet një postim i kompanisë ‘Powow Entertainment’ e cila e solli për herë të parë reperin në Kosovë në vitin 2012 në koncertin të cilit nuk po mund t’i afrohet asnjë tjetër nga masiviteti dhe madhështia e organizimit.

Faqja zyrtare e kompanisë e cila është joaktive për vite të tëra ka postuar një fotografi të reperit me Albin Gashin (drejtor i dikurshëm i Powow) i cili garon për deputet dhe kandidatin për Kryeministër, Albin Kurtin nga po e njejta listë.

Foto e vitit 2012, e papublikuar më herët është shoqëruar me një përshkrim ku thuhet: ‘Fotoja është bo pak para koncertit në Prishtinë në vitin 2012. Viktori i thojke Albinit: S’ka ma të fortë se na’.

Mes tjerash është lënë mundësia e riorganizimit të koncertit në stadium në rast të fitores së LVV.

‘Po i shtim dy Albinat të na binë Unikkatilin prapë n’stadium t’Prishtinës për festën e Vetëvendosjes mas 6 Tetorit’ – përfundon postimi në faqen zyrtare të kompanisë.

Unikkatili, përkundër zërit kritik ndaj pushtetarëve nuk ka qenë asnjëherë haptazi i pozicionuar me ndonjë subjekt politik. I vetmi qëndrim i kësaj natyre i shfaqur publikisht së fundmi ishte ai në Mitrovicë kur u deklarua kundër politikanëve që ‘duan ta ndajnë Kosovën’ teksa takoi edhe Kryeministrin në detyrë, Ramush Haradinajn. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm