Uji i marules ju ndihmon të flini – A është e vërtetë kjo?

By

Marule dhe ujë. Tani ka një kombinim që nuk e kishim menduar se do ta dëgjonim. Kombinimi ka qarkulluar internetin kohët e fundit me video virale TikTok të njerëzve që i fusin gjethet në ujë. Disa madje u bënë dinak, duke bërë përzierjen e fuqishme dhe duke e kombinuar atë me një çaj mente.

Ekspertë nga Poosh e testuan sa funksionon kjo.

Ata thanë se pas rreth 45 minutash fillon përgjumja. Sa i përket shijes, ideja e kombinimit të ujit të marule me çaj ndihmon shumë. Pa shiritin e çajit shija është intensive (shtoni dy shirita në vend të një). Në përgjithësi, nëse keni probleme me gjumin, atëherë provoni këtë hack të ri që ka përfshirë internetin! Do të befasoheni këndshëm me gjumin tuaj.

Përveç kësaj ka edhe disa veti të mira si këto më poshtë:

Hidratimi

Pirja e kësaj jo vetëm që do të përmirësojë gjumin tuaj, por gjithashtu përmirëson hidratimin e përgjithshëm të trupit tuaj, sepse lakra në vetvete është 95% ujë.

Shikimi

E mbushur me vitaminë A, lakra hyn në listën e perimeve që ndihmojnë shikimin.

Të ushqyerit

Vitamina A, vitamina C dhe hekuri, vetëm për të përmendur disa.

Forcë

Ajo gjithashtu ka veti të vitaminës K, që ndihmon në forcimin e kockave. Konsumimi i kësaj vitamine ndihmon në parandalimin e thyerjes së kockave. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm