Po sikur James Bond të luhej nga një aktore grua?

By

Daniel Craig është gati t’i thotë lamtumirë rolit të rij si James Bond kur “No Time to Die” më në fund del në kinema këtë tetor. Më pas, dihet se kushdo do të jetë James Bond i ardhshëm.

Ndërsa ka pasur shumë spekulime, asgjë nuk është vendosur. Por kur u pyet nëse një grua duhet të luajë Bondin e ardhshëm, Craig tha se kjo do të ishte një dëm për aktorët femra.

“Thjesht duhet të ketë pjesë më të mira për gratë dhe aktorët me ngjyrë,” thotë Craig për RadioTimes kur u pyet për një femër Bond. “Pse një grua duhet të luajë James Bond kur duhet të ketë një pjesë po aq të mirë sa James Bond, por për një grua?”

Ky koment i bën jehonë ndjenjave të producentes së vjetër të filmit James Bond, Barbara Broccoli, e cila tha në vitin 2020, se “James Bond mund të jetë i çdo ngjyre, por ai është mashkull”, duke shtuar, “Unë besoj se ne duhet të krijojmë personazhe të rinj për gratë – femra të forta personazhe … Unë nuk jam veçanërisht e interesuar të marr një karakter mashkullor dhe të kem një grua që ta luajë atë. Unë mendoj se gratë janë shumë më interesante se kaq. ”

Në këtë drejtim, No Time to Die do të ketë një agjente femër 00 e cila nuk është James Bond. Lashana Lynch do të luajë një agjent tjetër në film së bashku me Craig. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm