‘Gati apo jo, ja ku po vijnë’ – Grupi i famshëm ribashkohet pas 25 vitesh

By

“Ready or not” (“Gati apo jo”) është padyshim një nga këngët më të famshme në botë, dhe grupi që na solli këtë perlë po ribashkohen.

Po, po; “Fugees” po rikthehen pas 25 vitesh!

Grupi Hip-hop do të udhëtojë nëpër botë për të festuar 25 vjetorin e albumit të tyre të mirënjohur “The Score”.

Datat do të shënojnë shfaqjet e tyre të para në 15 vjet, duke ribashkuar Lauryn Hill, Wyclef Jean dhe Pras Michel dhe duke i çuar në 12 qytete në të gjithë botën.

“Fugees kanë një histori komplekse por me ndikim,” tha Hill në një deklaratë. “Vendosa ta nderoj këtë projekt domethënës, përvjetorin e tij dhe fansat që vlerësuan muzikën duke krijuar një platformë paqësore ku ne mund të bashkoheshim, të interpretonim muzikën që donim dhe të jepnim një shembull pajtimi për botën.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm