Triumfoi dy vjet radhazi – Loredana nominohet sërish në “MTV EMA Awards”

By

Loredana është nominuar për të tretën herë në “MTV Europe Music Awards 2021”.

Reperja morri çmimin për kategorinë “Performuesja më e mirë zvicerane” dy herë radhazi – në vitin 2019 dhe 2020.

Mësohet se në garë për këtë çmim është edhe artisti tjetër shqiptar, Gjon’s Tears. Në këtë kategori garojnë edhe Arma Jackson, Monet192 si dhe Stefanie Heinzmann.

Kësaj here, “MTV EMA 2021” do të transmetohet live më 14 nëntor.

Artikuj të ngjashëm