Trevor Noah njofton largimin nga “The Daily Show” pas shtatë vjetësh

By

Trevor Noah po largohet nga The Daily Show pasi e ka drejtuar atë për shtatë vjet, duke treguar se dëshiron t’i kushtojë më shumë kohë komedisë standup.

Komediani 38-vjeçar, i cili u transferua në Shtetet e Bashkuara në vitin 2011 dhe lindi në Johannesburg, Afrika e Jugut, kishte këpucë të mëdha për të mbushur kur mori drejtimin në vitin 2015 pas largimit të prezantuesit të gjatë Jon Stewart.

Ai u krijua shpejt me markën e tij, e përshtatshme për një epokë ku ndikimi në internet ishte shpesh më i madh se ai i përmbajtjes në televizionin kabllor.

Mbretërimi i tij në The Daily Show në Comedy Central kërkoi që ai të mbulonte me delikatesë disa momente vendimtare në historinë amerikane, të tilla si pandemia Covid-19, lëvizja Black Lives Matter dhe sulmet e vitit 2021 në Kapitolin e SHBA.

“Kam kaluar dy vjet në apartamentin tim [gjatë Covid], jo në rrugë,” i tha Noah audiencës së tij në studio vonë të enjten. “Standup u krye dhe kur u ktheva përsëri atje, kuptova se ka një pjesë tjetër të jetës sime që dua të vazhdoj të eksploroj.”

Daily Show ka postuar një klip të fjalëve të Noah në rrjetet sociale.

“Kemi qeshur bashkë, kemi qarë bashkë. Por pas shtatë vitesh, më duket se ka ardhur koha”, tha ai.

Noah e përfundoi fjalën e tij duke falenderuar shikuesit e tij teksa publiku i tij në studio u ngrit në këmbë për ta duartrokitur.

Artikuj të ngjashëm