Trajneri 21 vjeçar vdes nga koronavirusi

By

Një trajner shumë i talentuar i futbollit, i cili u diagnostikua me leukemi, ka vdekur pasi ishte i infektuar me koronavirus.

Francisco Garcia, 21 vjear, kishte punuar me Atletico Portada Alta me qendër në Malaga që nga viti 2016 dhe ishte menaxher i ekipit të tyre të ri.

Garcia u dërgua në spital me simptoma të rënda të koronavirusit dhe u diagnostikua me një formë leukemie.

Aktualisht, koronavirusi është shpallur pandemi nga OBSH.

Edhe Kosova është prekur nga ky virus dhe numri i të infektuarëve deri tani ka shkruar në 15./Prive.al

Image result for Francisco Garcia death: Spanish football coach dies from coronavirus aged 21

Artikuj të ngjashëm