Tipik shqiptarë: Ky është rituali tradicional që bëjnë Graniti e Leonta (FOTO)

By

Ne shqiptarët kemi ca rituale që janë ultimative për çdo familje.

Kudo që jemi, bëjmë të njëjtat gjëra dhe çmendemi pas të njëjtave ushqime.

Njërin nga ritualet e ka ruajtur edhe familja futbollistit të famshëm Granit Xhaka. Ai është martuar dhe gruaja e tij Leonita Lekaj, është tipike shqiptare.

E ku ka familje që s’e shijon çajin e cejlonijt apo ‘rus’ në një pasdite?

Edhe Leonita e Graniti, aty gjejnë relaksin, në atë gotë të vogël që ka aq shumë lezet e shije. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm