Telashe të reja për A$AP Rocky! Ja çfarë u gjet në shtëpinë e tij gjatë bastisjes

By

Pas arrestimit të tij në LAX javën e kaluar në lidhje me të shtënat e vitit 2021, autoritetet kanë sekuestruar disa armë nga shtëpia e ASAP Rocky në Los Anxhelos.

TMZ raporton se policia kontrolloi pronën e tij javën e kaluar dhe u largua me disa armë zjarri. Burimet e zbatimit të ligjit thanë se detektivët planifikojnë të kryejnë teste balistike mbi armët, të cilat mund të përcaktojnë nëse Rocky ishte individi që qëlloi mbi një viktimë në të shtënat e nëntorit 2021. Do të ketë gjithashtu kontrolle të gjera të sfondit të armëve për të konstatuar nëse ato mund të jenë të vjedhura ose ndoshta t’i përkasin dikujt tjetër përveç Rocky-t.

Rocky u arrestua në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Angeles të mërkurën, më 20 prill pasi u kthye në shtëpi nga Barbados me një avion privat. Policia shërbeu urdhrin e kontrollit në rezidencën e Rocky-t pas arrestimit, me oficerët që përdorën një dash për të hyrë në pronë. Policët u vunë re duke lënë pronën me “një kuti me prova të mundshme”, megjithëse është e paqartë nëse armët e zjarrit ishin përfshirë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm