Tarantino dhe Brad Pitt bashkohen për filmin e fundit të regjisorit

By

Aktori  Brad Pitt do të bashkohet për herë të tretë me Quentin Tarantino në atë që regjisori i njohur ka thënë se do të jetë filmi i tij i fundit, raportoi të enjten blogu i lajmeve në Hollywood Deadline.

“The Movie Critic”, filmi i dhjetë i Tarantinos, do të zhvillohet në Los Anxhelos të viteve 1970, me kritikun titullar “të bazuar në një djalë që jetoi me të vërtetë, por kurrë nuk ishte vërtet i famshëm, dhe ai shkruante kritika filmash për një leckë porno”. The Guardian citoi Tarantinon të ketë thënë.

Është e paqartë nëse Pitt do të luajë rolin e titullit, për të cilin Tarantino ka thënë se synon për “dikë në parkun 35-vjeçar” dhe “një njeri të ri kryesor për mua”, megjithëse Deadline parashikon që ylli 60-vjeçar vërtet do të portretizojë kritikun me emër.

Pitt ka luajtur më parë në dy filma të Tarantinos, “Basterds Inglourious” (2009) dhe “Once Upon a Time in Hollywood” (2019), ku ky i fundit i fitoi aktorit Oscarin e tij të parë.

Tarantino dihet se e mban aktorin me respekt të lartë: “Ai është një nga yjet e fundit të filmave të ekranit të madh. Është thjesht një racë tjetër e njeriut”, ka cituar GQ regjisorin për Pitt.

Tarantino, i cili mbushi 60 vjeç vitin e kaluar, konfirmoi për Deadline në mars se “The Movie Critic” do të jetë filmi i tij i fundit, pasi kishte shpallur prej kohësh 60 vjeç si moshën kur do të tërhiqej nga filmi. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm